1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą na remonty w naszej parafii.

2. 10 lutego patronuje nam św. Scholastyka, siostra świętego Benedykta. Żyła w VI wieku. Już w dzieciństwie poświęciła się wyłącznie Bogu i była dla swojego brata wsparciem w jego wielkim dziele tworzenia reguły zakonnej.

3. 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z_Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o_Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z_licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Tego dnia zapraszam na nasz comiesięczny Apel Jasnogórski o godz. 19:00.

4. 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany specjalnie przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W_1980 roku św. Jan Paweł II ogłosił świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.

5. 12 lutego oo.Pallotyni z Chełmna zapraszają na kolejną mszę św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 19:00.