1. Dziś, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

2. W tym tygodniu I piątek miesiąca – dzień poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusa. Okazja do spowiedzi św. szczególnie dla dzieci odprawiających nabożeństwo 9-ciu pierwszych piątków miesiąca będzie od godz. 16.30.

3. Jutro, 3 lutego przypada w liturgii wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła. Z kultem św. Błażeja jest związane specjalne błogosławieństwo udzielane poświęconymi świecami.

4. W tym tygodniu patronują nam: · 5 II – Święta Agata, męczennica sycylijska z pierwszych wieków chrześcijaństwa, której kult szybko rozszerzył się na cały Kościół; · 6 II – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

5. Kolekta w przyszłą niedzielę, 9 lutego będzie naszą specjalną. Przeznaczona będzie na prace remontowe naszej parafii. Polecam ten cel modlitwie i ofiarności na miarę możliwości.