1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. W poniedziałek, 23 grudnia, odbędzie się w naszej parafii spowiedź z udziałem księży dekanatu unisławskiego. Rano: 9:00-9:30, wieczorem 18:30 - 19:00.

2. W wigilię Bożego Narodzenia zasiądziemy do świątecznego stołu. Postarajmy się nadać temu spotkaniu religijny charakter. W pierwsze święto N A R O D Z E N I A_ P A Ń S K I E G O, nie będzie Mszy św. o godz. 8.00. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas jednej z Mszy św. w pierwsze Święto Bożego Narodzenia.

3. Oktawa Bożego Narodzenia jest bardzo bogata w liturgiczne wspomnienia. W drugi dzień świąt Narodzenia Pańskiego czcimy Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Zaś 27 grudnia, wspominamy Świętego Jana Apostoła. 28 grudnia – Św. Młodzianków Męczenników.

4. W przyszłą niedzielę, 29 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i_Józefa.

5. Spotkanie opłatkowe dla ministrantów i lektorów w poniedziałek 23 grudnia w salce o godz. 15:30.

6. Dziś,(22 grudnia), o godz. 15.30 zapraszam na spotkanie do plebanii Radę Parafialną.

7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.