Ogłoszenia parafialne

Niedziela, 20 Października 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVIII Niedz. Zw. - 2019r.

1. Obchodzimy dziś Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Papieża Jana Pawła II oraz uczeniu się jego wrażliwości na człowieka, „podstawowej drogi Kościoła”. Obchody tego dnia zrodziły się z potrzeby wdzięczności Bogu za wielki pontyfikat Jana Pawła II.

(.....)
Niedziela, 13 Października 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVII Niedz. Zw. 2019 r.

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata.

(.....)
Niedziela, 06 Października 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXVI Niedz. Zw. 2019r.

1. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej połączonej z na­bożeństwem różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki. Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni odbywać się będą w następującym porządku: - dla dorosłych – w dni powszednie po Mszy św. o godz. 17.00. - dla dzieci – w dni powszednie o godz. 16.00.

(.....)
Niedziela, 29 Września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXV Niedz. Zw. - 2019r.

1. Dziś o godz. 15.00 w Dorposzu msza św. w intencji ofiar II wojny św.

2. Dziś w Polsce obchodzimy Dzień Środków Masowego Przekazu. We współczesnym świecie media mają ogromną siłę, bo zawładnęły wyobraźnią niemal wszystkich ludzi. Ale to każdy z nas bierze na siebie odpowiedzialność, jak wykorzysta myśli, które z nich płyną. Módlmy się o światło Ducha Świętego dla nas i pracowników mediów, by triumfowała prawda i dobro.

(.....)
Niedziela, 22 Września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIV Niedz. Zw. 2019r.

1. We wrześniu szczególnie modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców. W nadchodzącym tygodniu będzie ku temu specjalna okazja, bo 18 września, przypada święto Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, nadal jest on czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii przez jego wstawiennictwo będziemy prosić o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego Narodu i Kościoła.

(.....)
Niedziela, 15 Września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXIII Niedz. Zw. 2019 r.

1. Rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Zainteresujmy się, czy nasze dzieci i młodzież sumiennie korzystają z katechizacji szkolnej oraz Mszy niedzielnej

(.....)
Niedziela, 08 Września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXII Niedz. Zw. 2019r.

1. Jutro, 2 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dlatego zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na specjalną Mszę Świętą w naszym kościele, o godz 8.30. Podczas tej Mszy św. poświęcę tornistry (plecaki) i przybory szkolne.

(.....)
Niedziela, 01 Września 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XXI Niedz. Zw. 2019r.

1. Jutro, 26 sierpnia będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Podczas Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu.

(.....)
Niedziela, 18 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XIX Niedz. Zw. 2019r.

1. Składam z serca płynące „Bóg zapłać”, za ofiary złożone dziś na tacę, a które przeznaczone będą na prace remontowe naszej parafii.

(.....)
Niedziela, 18 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XX Niedz. Zw. 2019r.

1. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: · 20 sierpnia – święty Bernard, opat cysterski, który w XII wieku wywarł ogromny wpływ na Europę. Został ogłoszony doktorem Kościoła; · 21 sierpnia – święty papież Pius X, kierujący Kościołem na początku XX wieku. Nazywany jest często „Papieżem Eucharystii”, gdyż przez swoją działalność i reformy przyczynił się do ożywienia życia eucharystycznego w Kościele. W jego wspomnienie odnówmy największą cześć do Najświętszego z sakramentów; · 22 sierpnia – Najświętsza Maryja Panna Królowa. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego. · 24 sierpnia – święty Bartłomiej, apostoł Jezusa. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię do Armenii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

(.....)
Niedziela, 11 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVIII Niedz. Zw. 2019r.

1. We wtorek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.

(.....)
Niedziela, 04 Sierpnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVII Niedz. Zw. - 2019r.

1. W czwartek będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

(.....)
Niedziela, 28 Lipca 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na XVI Niedz. Zw. - 2019r.

1. W czwartek czcimy świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławię po Mszy św. nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

(.....)

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta
8:00, 10:00, 12:00

Dni powszednie
17:00

Inne święta
9:00, 17:00

BIURO PARAFIALNE

CZYNNE W DNI POWSZEDNIE W GODZ. 15:00-16:30

KONTO PARAFII

Konto Parafii
Bank Spółdzielczy Chełmno
61 9486 0005 0017 0341 2002 0001