Niedziela, 01 Marca 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na VII Niedz. Zw. 2020r.

1. W trzy dni poprzedzające Wielki Post w kościołach ma miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś adoracja rozpocznie się o godz. 11:00 i będzie trwała do godz. 12:00. W poniedziałek i wtorek od godz. 16:00 do 17:00.

(.....)
Niedziela, 23 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na VI Niedz. Zw. 2020r.

1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania i zacieśniania naszej osobistej relacji z Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje dni, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, wówczas codzienność wypełni się dobrem.

(.....)
Niedziela, 16 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na V Niedz. Zw. 2020r.

1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone będą na remonty w naszej parafii.

(.....)
Niedziela, 09 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedz. Zw. 2020r.

1. Dziś, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na Klasztor Sióstr Karmelitanek w Łasinie.

(.....)
Niedziela, 02 Lutego 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedz. Zw. - 2020r.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie jest obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi m modlitwami i ofiarami!

(.....)
Niedziela, 26 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedzielę Zw. - 2020 r.

1. Choć nadal śpiewamy kolędy, to jednak zielony kolor szat liturgicznych przypomina, że powróciliśmy do „okresu zwykłego” w liturgii Kościoła.

(.....)
Niedziela, 19 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedz. Chrztu Pańskiego 2020r.

1. Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zgodnie z_naszą tradycją jeszcze przez jakiś czas zachowamy w kościele świąteczny wystrój. Zapamiętajmy dziś słowa samego Boga o Jezusie: „To jest Mój Syn Umiłowany, Jego słuchajcie”.

(.....)
Niedziela, 12 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na II Niedz. po Bożym Narodzeniu.

1. Jutro, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w_naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w_kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów posiada rangę świadectwa wiary wobec naszych braci i sióstr, którzy od nas tego świadectwa żądają i na nie oczekują.Msze św. w naszej świątyni odprawimy w porządku niedzielnym. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne.

(.....)
Niedziela, 05 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Św. Rodziny - 2019r.

(.....)
Niedziela, 05 Stycznia 2020 r.

Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Św. Rodziny - 2019r.

1. Dzisiejsza niedziela, ostatnia niedziela kończącego się 2019 roku, jest jednocześnie świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla_naszych rodzin. Prośmy Boga, by w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

(.....)
Niedziela, 29 Grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na IV Niedz. Adwentu -2019r.

1. Czwarta, a więc ostatnia, niedziela Adwentu otwiera ostatnie dni oczekiwania na Narodzenie Pańskie. W poniedziałek, 23 grudnia, odbędzie się w naszej parafii spowiedź z udziałem księży dekanatu unisławskiego. Rano: 9:00-9:30, wieczorem 18:30 - 19:00.

(.....)
Niedziela, 15 Grudnia 2019 r.

Ogłoszenia parafialne na III Niedz. Adwentu - 2019r.

1. Przeżywamy w Kościele okres Adwentu. Niedziela dzisiejsza nosi nazwę Gaudete – „Radujcie się!”. Nazwa ma swoje źródło w Biblii, w znanym nam tekście świętego Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż w tę właśnie niedzielę.

Inne święta

BIURO PARAFIALNE