PIELGRZYMKA DO WŁOCH 19-28.04.2020 - AUTOKAROWA

PARAFIA ŚW. WAWRZYŃCA W KIJEWIE KRÓLEWSKIM OPIEKA DUCHOWA: KS. SZCZEPAN ŚREDZIŃSKI- tel. 601 959393

DZIEŃ I 19.04.2020 Niedziela Zbiórka uczestników pielgrzymki o godz. 5:00 przed kościołem parafialnym. Przejazd autostradą A1 przez Polskę i Czechy do Wiednia. Wjazd na Kahlenberg, następnie Msza św. w kościele św. Józefa z Kaplicą Sobieskiego. Panorama Wiednia. Obiadokolacja na Grinzingu (jedna z nieformalnych dzielnic stolicy Austrii, położona na stokach lasku wiedeńskiego). Przejazd na nocleg do hotelu pod miastem.

DZIEŃ II 20.04.2020 Poniedziałek Śniadanie. Przejazd przez Alpy do włoskiej Wenecji – miasta na wodzie z przepiękną laguną. Msza św. w jednej z weneckich świątyń. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po historycznym centrum Wenecji, m.in. Plac św. Marka z bizantyńską Bazyliką św. Marka, Pałac Dożów oraz klimatyczne uliczki z mostami nad kanałami. Przejazd do hotelu w miejscowości Stra. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ III 21.04.2020 Wtorek Śniadanie. Przejazd do Padwy. Wizyta w Bazylice i Klasztorze św. Antoniego. Dalsza podróż do Rzymu – Wiecznego Miasta. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer po starożytnym Rzymie: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Kapitol, Fora Imperialne z kolumną Trajana i Plac Wenecki. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ IV 22.04.2020 Środa Śniadanie. Msza św. w Bazylice Santa Maria Maggiore. Następnie spotkanie z miejscowym przewodnikiem i spacer trasą Bazylik Większych: Bazylika Santa Maria Maggiore, Bazylika św. Jana na Lateranie i Bazylika św. Pawła za Murami. Czas wolny. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ V 23.04.2020 Czwartek Śniadanie. Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II*. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem i zwiedzanie Bazyliki św. Piotra. Czas wolny. Następnie spacer trasą: Zamek św. Anioła i Most św. Anioła, Plac Navona, Panteon, Fontanna di Trevi, Plac Hiszpański. Obiadokolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ VI 24.04.2020 Piątek Przejazd do San Giovanni Rotondo. Na trasie wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Mentorelli – jednego z najstarszych sanktuariów maryjnych w Europie. Było to ukochane miejsce Jana Pawła II, w którym człowiek szczególnie doświadcza obecności Boga. Następnie przejazd na cmentarz żołnierzy polskich z czasów II wojny światowej walczących pod Monte Cassino oraz wizyta w górującym nad miastem Opactwie Benedyktynów. Przyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg w Monte San’Angelo.

DZIEŃ VII 25.04.2020 Sobota Śniadanie. Przejazd do San Giovanni Rotondo, Msza św. oraz zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio i miejsc z nim związanych – kościół Matki Bożej Łaskawej oraz nowoczesny Kościół pw. Świętego Ojca Pio. Czas wolny. Powrót do Monte San’Angelo i wizyta w Sanktuarium Michała Archanioła. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ VIII 26.04.2020 Niedziela Śniadanie. Przejazd do Asyżu. Po drodze przystanek w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Lanciano, gdzie przechowywane są relikwie uznane za relikwie Ciała i Krwi Chrystusa. Następnie przejazd do Sanktuarium w Manopello, w którym na chuście znajduje się wizerunek twarzy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przejazd do Asyżu i zwiedzanie Bazyliki św. Franciszka, jednego z najwybitniejszych zabytków XIII- i XIV-wiecznej sztuki włoskiej. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IX 27.04.2020 Poniedziałek Śniadanie. Msza św. Spacer po średniowiecznym Asyżu, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc związanych z życiem św. Franciszka i św. Klary. Następnie wizyta w Katedrze św. Rufina oraz Bazylice Św. Klary – miejscu wiecznego spoczynku założycielki zakonu klarysek. Wizyta w Bazylice Santa Maria degli Angeli z Porcjunkulą. Przejazd do Graz w Austrii na nocleg.

DZIEŃ X 28.04.2020 Wtorek Śniadanie. Przejazd do Kijewa Królewskiego – miejsca rozpoczęcia pielgrzymki. Msza św. w sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

CENA: 740 EURO

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki, noclegi w pokojach 2-osobowych z WC i łazienką, śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem, ubezpieczenie KL, NNW i bagażu (kradzież) w Signal Iduna wraz z chorobami przewlekłymi, opieka pilota na trasie pielgrzymki, przewodnicy miejscowi zgodnie z programem.

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, biletów komunikacji miejskiej, indywidualnego nagłośnienia – 8 €, obowiązkowej opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł, napojów do obiadokolacji,

UWAGI: każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym, zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów, organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego, * Msza przy Grobie św. JP II po potwierdzeniu przez Watykan.

Wpłaty: 200 Euro lub 850 zł. - do 8 grudnia 2019r. Reszta (540Euro)do 8 marca 2020r.